Tych cech nie zmienisz u partnera nawet jak będziesz się bardzo starać

Poznając nową osobę widzimy w niej same ideały, zakładamy tak zwane różowe okulary, które przysłaniają nam wszelkie realne wady potencjalnego partnera.

Z czasem jednak, spędzając coraz więcej czasu z drugą osoba te okulary spadają, i zaczynamy dostrzegać coraz to więcej drobnych lub większych przeciwieństw. Ważne jest, żeby zadać sobie pytanie już na samym początku czy są to rzeczy które jesteśmy w stanie zaakceptować?

Każdy z nas jest indywidualną jednostką, która żyje tak jak chce oraz kreuje przyszłość po swojemu. Ma swoje plany, hobby, zajęcia czy zachowania, których nie chce zmieniać. Dlatego też, tak ważne jest, żeby pamiętać o tym w drugą stronę i nie starać się zmieniać na siłę tej drugiej osoby. Oto lista rzeczy, których absolutnie nie zmienisz u partnera.

Przeszłość – jest to coś na co wpływu już nie mamy, nie da się jej zmienić ani poprawić. Wszystkie błędy, które zostały popełnione są już za nami, odległe. Dlatego tez należy myśleć o przyszłości i na niej się skupiać, bo realnie mamy na nią wpływ.

Uzależniania – jest to bardzo ciężki temat, ponieważ bardzo często osoba uzależniona nie jest w stanie nawet sama sobie pomóc. W tym przypadku potrzebna jest już pomoc specjalistów, nie łudź się, że Twoja miłość go uzdrowi, w najgorszym przepadku będziesz współuzależniona.

Szacunek – Bardzo szerokie pojęcie, ponieważ tyczy się on najbliższego otoczenia – rodziców i bliskich, dalszego – w sklepie czy restauracji wobec osób tam pracujących oraz do zwierząt. Zwróć uwagę nawet na najdrobniejsze wskazówki.

Flirt – który bardzo łatwo można pomylić ze zwykłą, niczym nie podszytą uprzejmością. Należy jednak pamiętać, że i ona ma granice, warto dobre je sobie ustalić i zwrócić uwagę czy partner również je posiada.

Wiara – jest to coś w czym bardzo często zostaliśmy po prostu wychowani. Dlatego nie można liczyć na nagłą jej zmianę czy przejście na inne poglądy.

Jesteś introwertykiem? 23. rzeczy, które zrozumieją tylko ludzie, którzy kochają samotność  

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię