Koncern Hyundai wycofuje prawie 240.000 samochodów

Koncern Hyundai postanowił wycofać prawie 240 tysięcy swoich samochodów z rynku. Powodem są eksplodujące pasy bezpieczeństwa. Jak do tej pory zgłoszone zostały są trzy przypadki obrażeń cielesnych osób z USA oraz Singapuru.

NOWOŚĆ! Odsłuchaj! Jeśli nie możesz czytać…

 

 

 

Koncern zdecydował się na stanowczy krok i wycofuje pojazdy takie jak: Accents – rocznik 2019-2022, Elantras rocznik 2021-2023 oraz Elantra HEV z lat 2021-2022 a także niektóre modele hybrydowych samochodów elektrycznych.

Rządowi specjaliści regulujący prawo wystosowali list do koreańskiego producenta wskazując swoje wątpliwości odnośnie wybuchających napinaczy pasów bezpieczeństwa. Odłamki powstałe podczas wybuchu mogą ranić osoby siedzące w samochodach. Stanowi to ogromne niebezpieczeństwo zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

 

Pozytywną informacją dla posiadaczy wyżej wymienionych modeli samochodów Hyundai jest fakt, że każdy wadliwy model będzie naprawiony na koszt producenta. Producent zdecydował się na montaż specjalnych zaślepek, które mają wyeliminować niebezpieczny problem. Przewiduje się, że koreański producent poinformuje swoich klientów do 15 lipca, jak podaje National Highway Transportation Safety Administration.

Posiadacze wadliwych modeli samochodów marki Hyundai mogą samodzielnie skontaktować się z obsługą klienta wybierając numer 1-855-371-9460 a następnie wybierając numer wewnętrzny 229. Inną możliwość daje kontakt z infolinię bezpieczeństwa pojazdów NHTSA, która to znajduje się pod numerem: 1-888-327-4236 bądź odwiedzić stronę www.nhtsa.gov .

Czy jest szansa na to, że samochody elektryczne będą tańsze?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię