Coś dla miłośników „Stranger Things” – Demogorgon na Empire State Building!

Netflix uwielbia oryginalne promocje swoich hitów. Odkąd pewna dziewczynka (Eleven) w serialu Stranger Things otworzyła portal pomiędzy Hawkins i Drugą Stroną na świecie zaczęło przybywać między wymiarowych szczelin.

 

Portal do innego świata „Upside Down” został otworzony już w kilku znanych miejscach na świecie – m.in. na fasadzie historycznego Palazzo Carminati, na Wawelu w Krakowie czy na Empire State Building. W takim oto klimacie czuć zbliżający się wielkimi krokami czwarty sezon wspomnianego serialu. Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć wieczorem -27 maja.

 

26 maja na Empire State Buildings pojawiła się szczelina prowadząca wprost do przerażającego, serialowego świata. Zaprezentowano świetlną iluminację, widowisko rozpoczęło się od intro, którego widok już mógł wywołać ciarki na plecach. Jednym z kluczowych motywów nowej odsłony serialu jest zegar, który pojawił się zarówno w zwiastunach jak i na budynku. Zegar zaczynał powili pękać ujawniając pojawiającą się czerwono-pomarańczową szczelinę do świata Upside-Down.

 

W tle nie zabrakło wzbudzającej napięcie dobranej muzyki, pojawił się też unoszący się w powietrzu popiół, którego pełno jest po drugiej stronie przejścia. Portal na Empire State Building zabrał widzów do mrocznego karmazynowego lasu pełnego dziwnych stworzeń, nie zabrakło też wyłaniającego się władcy strefy mroku. Z chmur burzowych wyłoniły się retrospekcje serialu, ujrzeć było można m.in. Jedenastkę i Hopper. Na koniec grupa bohaterów stanęła przed otwierającymi się w podłożu wrotami, pojawił się stary dom oraz Demogorgon, który próbował złapać widzów i… szczelina się zamknęła.

Całe widowisko trwało ponad 10 minut, promocję serialu skierowano do całego świata, iluminacje można było zobaczyć w Nowym Jorku, Los Angeles, Arabii Saudyjskiej, Londynie, Bombaju, Australii a także na krakowskim Wawelu. Portale otworzyły się w sumie w 15 charakterystycznych miejscach na świecie w 14 krajach.

Najbardziej tajemnicze miejsca w Ameryce

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię