Dlaczego warto przeprowadzić się do Utah?

Dzięki niskim kosztom mieszkaniowym, niskim kosztom życia, niskiej przestępczości, świetnym resortom narciarskim i pięknym krajobrazom, Utah staje się jednym z najatrakcyjniejszych stanów w USA.

Oto 11 powodów, dla których warto jest rozważyć przeprowadzkę do Utah:

1. Niższe koszty utrzymania

Jest to jeden z najbardziej przystępnych cenowo stanów w USA, a zarówno oferujący wysoki standard życia. Ceny codziennych, najpotrzebniejszych produktów są stosunkowo niskie, a dochody są wysokie.

2. Ceny nieruchomości

Jak w całym kraju w Utah ceny nieruchomości również poszły do góry. Jednak z reguły są to domy w metropolii Salt Lake City, poza nią sytuacja wygląda dużo lepiej.
Ceny wynajmu są zbliżone do średnich krajowych. Mieszkanie 1-sypialniowę w metropolii kosztuje około 1000 USD, ale tylko 2000 USD mieszkanie z 4-sypialniami.

3. Stan stabilny finansowo

Według WalletHub Utah znajduje się w pierwszych 20 procentach, jeśli chodzi o odpowiedzialność finansową. Spośród 150 największych miast USA, Salt Lake City zajął 29. miejsce pod względem dochodów, zatrudnienia, mobilności ekonomicznej, cen domów, czasu dojazdów, zdolności kredytowej, samopoczucia emocjonalnego i fizycznego.

 

4. Wykształcone społeczeństwo

W Utah znajdują się dwa z „najmądrzejszych miast w kraju”. Są nimi Provo i Salt Lake City. Tam są skupiska ludzi z największym odsetkiem osób z wyższym wykształceniem w USA. Provo zaimponowało również czwartym co do wielkości odsetkiem dyplomów ukończenia szkoły średniej i drugim co do wielkości odsetkiem stopni naukowych lub częściowego uczęszczania do college’u.

5. Klimat

Mieszkańcy Utah mogą cieszyć się wszystkimi porami roku, ale lata są z reguły cieplejsze a zimy mniej mroźne na południe od Salt Lake City. Średnia roczna temperatura w stanie wynosi około 52 ° F.

6. Bezpieczeństwo

Trudno znaleźć inny stan w USA, który może pochwalić się tak wysokim poziomem bezpieczeństwa jak Utah. Największa liczba przestępstw ma miejsce w Salt Lake City, głównie przestępstwa przeciwko mieniu, a przestępstwa z użyciem przemocy są o 36% niższe niż średnia krajowa. Większość mniejszych miast i miasteczek w stanie Utah może pochwalić się o 80% niższym wskaźnikiem przestępczości niż przeciętny w całym stanie

7. Doskonałe szkoły

Utah jest domem dla wielu renomowanych uczelni wyższych. Salt Lake Community College to druga najlepsza uczelnia społeczna w kraju, Westminster University zajmuje sie w pierwszej 20 najlepszych szkół w kraju, a Brigham Young University i University of Utah w pierwszej 50.

8. Rozrywka i rekreacja

Góry, lasy, parki, skały. Większość obszaru stanu jest pokryta górami, lasami, albo czerwonymi formacjami skalnymi. Niesamowita sceneria, piękne rzeki i jeziora z krystalicznie czystą wodą i świeżym powietrzem sprzyjają uprawianiu wielu aktywności na świeżym – jazda na rowerze, piesze wędrówki, wspinaczka, nurkowanie, wędrówki z plecakiem, jazda konna, a nawet narciarstwo. W stanie znajduje się 5 parków narodowych, 8 narodowych monumentów, narodowe miejsca historyczne i narodowe obszary rekreacyjne.

 

9. Stabilny wzrost gospodarczy i możliwości zatrudnienia

Utah może być idealnym miejscem do poszukiwania pracy lub założenia własnej firmy. Stopa bezrobocia jest bardzo niska, a liczba miejsc pracy związanych z zaawansowanymi technologiami wzrosła o 70%. Salt Lake City jest uważane za jedno z najlepszych miast, w których można rozpocząć karierę i zbudować własny mały biznes. Utah ma również najszybciej rosnącą siłę roboczą od 2010 roku i jest kluczowym elementem ogólnego wzrostu gospodarczego kraju.

10. Stan młodszych metryką

Utah przyciąga wielu ludzi, szczególnie tych młodszych wiekiem. Jest to stan z najmłodszą populacją w USA – mediana wieku to tylko 30,8 lat.

11. Zmodernizowane drogi

Utah jest jednym z niewielu stanów, które oferują swoim mieszkańcom zmodernizowany system autostrad. Międzynarodowe lotnisko Salt Lake to największy węzeł Delta na zachodzie. SLC na bieżąco rozwija system lekkiej kolei, jak również system autobusowy i kolej podmiejski FrontRunner.

Zobacz: Uprość swoje życie – 11 kroków do minimalizmu

13. Podatki

Utah ma stałą stawkę podatku dochodowego od osób fizycznych 4,95 procent. Utah ma również 4,95-procentowy podatek dochodowy od osób prawnych. W Utah obowiązuje stanowa stawka podatku od sprzedaży w wysokości 6,10 procent, maksymalna stawka lokalnego podatku od sprzedaży wynosi 2,95 procent, a średnia łączna stawka stanowego i lokalnego podatku od sprzedaży wynosi 7,19 procent. System podatkowy Utah zajmuje 10 miejsce w rankingu Stanowego Indeksu Klimatu Podatkowego dla Biznesu 2022.

17 ciekawostek na temat stanów USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię