Za tydzień z inicjatywy prezydenta rusza projekt Zdrowe Życie

Foto: Facebook Kancelaria Prezydenta RP

Za tydzień z inicjatywy prezydenta rusza projekt „Zdrowe Życie” dotyczący profilaktyki zdrowotnej. Poprzez bezpłatne badania, konsultacje medyczne i edukację zdrowotną ma budować świadomość, promować potrzebę działań profilaktycznych.

NOWOŚĆ! Odsłuchaj! Jeśli nie możesz czytać…

 

Organizatorami ogólnopolskiego projektu jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia i Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała podczas spotkania z dziennikarzami, że dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy ministrem zdrowia, ministrem aktywów państwowych, prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia i Grupą PZU w sprawie realizacji projektu „Zdrowe Życie”.

„To projekt, który ma na celu poprawę jakości życia Polaków. Chcemy, aby zaangażował wszystkie instytucje, siły i każdego z Polaków do tego, aby dbać o zdrowie” – powiedziała minister Grażyna Ignaczak-Bandych.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że celem projektu jest powrót Polaków do działań profilaktycznych i badań, na które podczas pandemii zgłaszało się coraz mniej osób. Szef resortu zdrowia wyraził zadowolenie, że idea profilaktyki zdrowotnej jest czymś, co jednoczy także instytucje publiczne. Podkreślił, że kwestia dbałości o zdrowie wymaga ciągłego propagowania.

Projekt jest zaplanowany na rok. Jego szczegóły będą przedstawione za tydzień.

IAR

Przedstawiciele US Army wręczyli flagi weteranom Powstania Warszawskiego

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię