Ford Mustang w elektrycznym wydaniu

Fot. ford.com

Nikt nie ma wątpliwości, że Ford Mustang to kultowe auto. Kojarzy się z ogromnymi silnikami z dużą mocą oraz z olbrzymim spalaniem. Ford zdecydował się na dość kontrowersyjne rozwiązanie wśród fanów Mustanga, czyli stworzenie elektrycznego auta. Przyjrzyjmy się samochodowi bliżej, bo jest warte uwagi.

Ford zachwyca swoją zewnętrzną stylizacją, robi nie małe wrażenie. Ma zachowaną sportową i agresywną linię auta. Ford został podniesiony. Przypomina teraz bardziej sportowego SUVa, niż nisko osadzonego starego Mustanga.

Fot. ford.com

Auto prowadzi się perfekcyjnie. Napęd na cztery koła robi sporą robotę. Ma mocarny silnik, który rozpędzi samochód do setki w 3.7 sekundy. Zasięg elektrycznego silnika pozwoli nam nawet do 610km jazdy, a naładowanie od 10% do 80% zajmie nam nieco ponad 30 minut!

 

Wykonanie, design oraz użyte materiały stoją na najwyższym poziomie. Wsiadając czujemy, że mamy do czynienia z autem typu premium. Zajdziemy w nim wielofunkcyjny ekran, bezprzewodowe lądowanie, dach panoramiczny, nagłośnienie najwyższej klasy Bang & Olufsen oraz system komunikacji i rozrywki SYNC 4A. Samochód zgarnął dwie nagrody. Pierwsza to The Best od Moto 2021, a druga Car od The Year 2022.

Fot. ford.com

W samochodzie zastosowano optymalne rozmieszczenie elektrycznych silników, przez co dostajemy dwa bagażniki jeden z tylu klasyczny oraz drugi z przodu o pojemności 81 litrów.

Fot. ford.com

Ford Match-E otrzymał najwyższe oceny pośród Euro NCAP i Green NCAP. Są to niezależne instytucje oceniające bezpieczeństwo i ekologiczność aut. Samochód posiada również wiele systemów bezpieczeństwa takie jak wspomaganie kierowcy z tempomatem adaptacyjnym, układ aktywnego wspomagania hamowania oraz funkcja wykrywania obiektów w martwym polu.

Zastosowano również system One Pedał Drive, polegający na odzyskiwaniu energii podczas zdejmowania nogi z gazu. Jest to przydatna funkcja pozwalająca na przejechanie większej ilości kilometrów. Systemy parkowania stoją na najwyższym poziomie. Auto potrafi za nas zaparkować rownolegle, prostopadle oraz samodzielnie opuścić miejsce parkingowe.

Fot. ford.com

Auto jest naprawdę warte uwagi. Zastosowane w nim rozwiązania technologiczne, wygląd oraz zasięg elektrycznych silników może skusić do zakupu Mustanga.

Fot. ford.com

Czy jest szansa na to, że samochody elektryczne będą tańsze?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię