„Młodzi Zapominalscy” – czy to na nich najwięcej zarabiają banki?

W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do produktów finansowych jest nieskrępowany, młodzi bardzo często sięgają po wszelkiego rodzaju pożyczki.

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że ponad 600 tys. Młodych Polaków i Polek spłaca kredyty ratalne czy gotówkowe. Problem pojawia się, jeśli chodzi o opóźnienia spłat.

Zgodnie z powyższymi wyliczeniami 15% młodych w weku 18-24 lat ma opóźnienia w spłacie powyżej 90 dni. Młodzi gorzej spłacają kredyty konsumpcyjne niż mieszkaniowe. Wynika to zapewne z ilości tych kredytów. Zobowiązania hipoteczne z reguły leżą w centrum domowego budżetu młodych ludzi. Zajmują one znaczną część miesięcznych przychodów, co wiąże się z tym, iż niełatwo zapomnieć o takim zobowiązaniu.

 

W przypadku finansowania gotówkowego, przykłada się do niego zazwyczaj mniejszą wagę. Stąd też biorą się wszystkie opóźnienia, ludzie młodzi w nawale obowiązków i zobowiązań, zapominają po prostu o ratach, które powinni płacić. Nie zawsze jest to związane z sytuacją finansową, niekiedy zaległości wynikają po prostu z roztargnienia.

Remedium na ten problem mogą być częste przypomnienia o płatności. Jeśli człowiek jest wręcz bombardowany informacjami o zbliżającej się racie, mniejsza szansa jest na to, że wypadnie mu to z głowy. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej jest skorzystać z dowolnej aplikacji bądź kalendarza z funkcją przypominającą. Proste, łatwe, skuteczne!

40 rzeczy, które są złodziejami czasu

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię