Kanada zaostrza przepisy dotyczące posiadania i handlu bronią

Kanada zaostrza przepisy dotyczące posiadania i sprzedaży broni. Premier tego kraju Justin Trudeau poinformował, że rząd zamierza zamrozić obrót bronią.

„Wraz z wejściem w życie nowego prawa, nie będzie już możliwe kupno, sprzedaż i import broni. Nie ma potrzeby, aby posiadał ją ktokolwiek poza sportowcami zajmującymi się strzelectwem oraz myśliwymi” – powiedział kanadyjski premier podczas konferencji prasowej.

Jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, wejdą w życie jesienią. Minister bezpieczeństwa publicznego Kanady złożył już projekt nowelizacji obowiązującego prawa. Zapisy ustawy C-21, jak ją nazwano, odbierają zezwolenie na posiadanie broni między innymi osobom, które dopuściły się przemocy domowej oraz stalkingu.

 

Przepisy wprowadzają też zmiany dotyczące broni długiej. Magazynki powinny zostać tak zmodyfikowane, aby mieściły nie więcej niż pięć pocisków. Jednocześnie ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży oraz posiadania magazynków z dużą liczbą naboi.

Projekt nowelizacji ustawy został wprowadzony po tym, jak w ubiegłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych w ataku na szkołę podstawową w Uvalde w Teksasie 18-latek zabił z broni półautomatycznej 21 osób: 19 dzieci i dwóch nauczycieli.

IAR

Nowa broń w amerykańskiej armii. Oto co wiemy na jej temat

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię