Transpłciowa lalka Barbie – nowość od firmy Mattell

Lalki Barbie od lat są znane i lubiane przez dzieci na całym świecie. Co ciekawsze, bawią się nimi nie tylko dziewczynki, chłopcy równie często po nie sięgają.

Firma Mattell, będąca producentem Barbie reaguje na zachodzące na świecie zmiany, wypuszczając lalki które odzwierciedlają odczucia ludzi czy nawet nawiązują do aktualnej sytuacji na świecie.

 

W historii lalek Barbie były już lalki o różnym kolorze skóry, w ciąży czy niepełnosprawne. Obecnie firma postanowiła pójść nieco dalej, i na rynek trafia nowa lalka – transpłciowa Barbie. Prezentacja nowej Barbie zbiegła się z 50-leciem ich istnienia na rynku. Od długiego czasu lalki Barbie są wzorowane na realnych osobach, aktorkach czy postaciach znanych na całym świecie z różnorodnych osiągnięć.

Transpłciowa lalka Barbie wzorowana jest na osobie niezwykle popularnej amerykańskiej aktorki. Laverne Cox, bo o niej mowa, znana jest przede wszystkim z serialu „Orange Is The New Black”. Jest osobą transpłciową, otwarcie się do tego przyznaje i jednocześnie aktywnie działa na rzecz osób LGBT. Firma Mattell uznała, iż uwzględniając jej zasługi na tym polu należy ją uhonorować właśnie poprzez wyprodukowanie lalki na jej podobieństwo. Wielu rodziców uważa, że zabawki takie jak lalki Barbie mają duży wpływ na rozwój ich dzieci. Rodzice uważają także, iż reagowanie przez firmę Mattell na zmiany i wypuszczanie nowych kolekcji lalek, dostosowanych do obecnych czasów, jest niezwykle inspirujące.

Nazywa się Mark Bryan. Ma 61 lat. Nosi szpilki i spódnice. Poznajcie gwiazdę Instagrama

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię