Jeden dom to dla niego zbyt mało! Ten bogacz kupił całą wioskę!

Są tacy ludzie, którzy marzą o swoim mieszkaniu lub domu a są i tacy, którzy marzą o własnym… mieście bądź wiosce.

Czytaj też: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

Szkocki biznesmen spełnił swoje własne marzenie, zakupując całą wioskę. We Włoszech jest dużo opuszczonych domów, a rząd sprzedaje je za grosze, chcąc tym przyciągać nowych mieszkańców. Biznesmen stwierdził, że nie wystarczy mu tylko dom w wiosce, a aż cała wioska. Dotrzymał słowa i dopiął swego.

Fot. CNN Travel

Zakup wioski biznesmenowi Cesido Di Caccia zajęło dziesięć lat. Tak długo czas zakupu był spowodowany rozmieszczeniem właścicieli wioski po całym świecie. Było ich aż 140! Niektórzy posiadali jedynie niewielką działkę w wiosce, lecz to też wymagało biurokracji. Proces był bardzo powolny i żmudny.

Szkot jednak się nie poddał i darzył do zrealizowania własnego marzenia. Wioska znajduje się nie daleko Rzymu i Neapolu.

 

Biznesmen urodził się w rybackiej wiosce Cockenzie w Szkocji, jednak pamiętał o swojej rodzinie z Włoch i dążył ją wielkim szacunkiem.

Wioska Borgo I Ciacca to osada z XVI wieku, która została nazwana tak na cześć jego rodziny. Szkot postanowił wyremontować całą wioskę, każdy domek. Są zachowane we włoskim stylu i zapewnią komfort każdemu turyście. Biznesmen postanowił również wybudować centrum konferencyjne z salami wykładowymi, stołówki z lokalnymi daniami oraz przywrócił produkcję tradycyjnego wina, które jest nawet sprzedawane za granicę.

Wioska była martwa przez pół wieku, teraz znalazła nowego właściciela, który zadbał o nią w jak najlepszy sposób. Jest to teraz miejsce odwiedzane przez turystów z całej Europy oraz świata.

„Polski Dubaj” przyciąga turystów z całej Polski (VIDEO)

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię