J. Biden ogłasza kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy

Biały Dom oficjalnie ogłosił kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy o wartości miliarda dolarów. Ukraina otrzyma też od Stanów Zjednoczonych dodatkowe 225 milionów dolarów pomocy humanitarnej.

O przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu uzbrojenia Joe Biden poinformował telefonicznie Wołodymyra Zełenskiego.

„Potwierdziłem moje zobowiązanie, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę w obronie demokracji, suwerenności i integralności terytorialnej w obliczu niesprowokowanej rosyjskiej agresji” – napisał w oświadczeniu prezydent USA.

Joe Biden poinformował, że amerykańska pomoc militarna obejmie dodatkową broń artyleryjską, amunicję do artylerii i zaawansowanych systemów rakietowych oraz systemy obrony wybrzeża. Według wcześniejszych informacji mają to być rakietowe systemy przeciwokrętowe Harpoon, które wystrzeliwują pociski manewrujące.

 

Amerykański prezydent dodał, że kwota 225 milionów dolarów na pomoc humanitarną dla Ukrainy zostanie przeznaczona na dostawy wody pitnej, artykuły medyczne i opiekę zdrowotną, żywność, schronienie i zakup niezbędnych artykułów dla ukraińskich rodzin.

„Odwaga, heroizm i determinacja narodu ukraińskiego nadal inspirują świat. A Stany Zjednoczone, wraz z naszymi sojusznikami i partnerami, nie zachwieją się wspierać walki o wolność narodu ukraińskiego” – zakończył Joe Biden.

IAR

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ocenie kredytowej „kredycie” w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię