Kojot liczył na łatwy posiłek – kot miał inne plany na noc (video)

Kamera monitorująca podwórko jednego z domów w Teksasie zarejestrowała niecodzienną scenę.

Na posesję wszedł dziki kojot. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo obecność tych drapieżników nikogo tam nie zaskakuje, ale nieoczekiwanie do akcji wkroczył kolejny bohater – rudy, marmurkowy kocur.
Kojot, widząc kota, uznał, że trafił mu się łatwy posiłek i zaatakował.

Kot początkowo próbował się ukryć pod stolikiem. Kiedy okazało się to nieskuteczne, salwował się ucieczką, próbując wskoczyć na barierkę. Jednak i ta nie przyniosła pożądanych efektów, a drapieżnik nie ustępował. Kilkakrotnie udało mu się złapać rudzielca, jednak ten walczył o życie, używając zębów i pazurów.

 

Po kilku chwilach, które kotu zapewne wydawały się nieskończonością, mruczkowi udało się wdrapać na filar tarasu i skryć pod dachem. Tam przycupnął, wyraźnie przerażony, usiłując nie zsunąć się z pionowej powierzchni. Kojot, który, na jego szczęście, wydawał się nie być głodny, a raczej traktował ten pojedynek jak zabawę, po chwili oczekiwania znudził się i odszedł.

Kot widoczny na nagraniu jest zadbany i wygląda na domowego pupila. Po obejrzeniu tego filmu opiekunowie kociaków powinni rozważyć bezpieczeństwo ich pupili i zasadność zostawiania ich samych na dworze – szczególnie nocą. Na domowe zwierzaki czyha wiele niebezpieczeństw.

Żyją na statku wycieczkowym. Nie opłaca im się wracać na ląd

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię