Prokurator generalny USA z wizytą w Kijowie

Prokurator generalny USA Merrick Garland powiedział w Kijowie, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę w poszukiwaniach zbrodniarzy wojennych i śledztwach w sprawie zbrodni wojennych popełnionych przez Rosjan na Ukrainie.

Podczas spotkania z prokurator generalną Ukrainy Iryną Wieniediktową podkreślił, że sprawcy zbrodni muszą zostać ukarani. „Moja wizyta jest kolejnym etapem naszej współpracy. Będziemy kontynuować naszą rozmowę o tym, jakie działania podejmą Stany Zjednoczone, aby wspierać władze ukraińskie w działaniach mających na celu pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców zbrodni wojennych, które widział cały świat. Wysyłamy czytelną wiadomość: nie ukryjecie się. My i nasi sojusznicy wykorzystamy wszelkie dostępne środki, aby sprawiedliwości stało się zadość” – powiedział Merrick Garland.

 

Zespół amerykańskich prokuratorów będzie wspomagał Ukrainę w prowadzeniu dochodzeń, gromadzeniu dowodów w sprawach o naruszenie praw człowieka, zbrodni wojennych i innych. Śledczy wykorzystają przy tym doświadczenia zdobyte przez amerykański wymiar sprawiedliwości podczas poszukiwań zbrodniarzy wojennych z II wojny światowej.

IAR

Putin ostro o USA „ogłosili się posłańcami Boga na ziemi”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię