Lufthansa odwołuje ponad 3 000 lotów w sezonie letnim

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa z powodu braku personelu odwołują ponad 3 tysiące lotów w sezonie letnim . Niedawno z tego samego powodu przewoźnik ogłosił odwołanie 900 lotów w czerwcu.

„Informując pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem, Lufthansa odwołuje loty ze swoich lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Dotyczy to zarówno lotów krajowych, jak i przelotów do innych krajów europejskich” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez linie lotnicze.

Pasażerowie mogą się również spodziewać znaczących zmian w rozkładzie lotów, szczególnie do krajów będących do tej pory popularnymi celami wakacyjnych wyjazdów.

Podobnie jak wiele innych linii lotniczych w Europie Lufthansa zmaga się z brakami personelu naziemnego, co jest pokłosiem poważnych cięć kadrowych w okresie pandemii oraz licznych zwolnień z powodu zakażeń koronawirusem.

W ubiegłym miesiącu szef niemieckich linii lotniczych Carsten Spohr mówił o spodziewanym rekordowym ruchu pasażerskim na europejskich lotniskach po tym jak w okresie pandemii ruch ten praktycznie ustał.

W pierwszym kwartale tego roku liczba pasażerów Lufthansy sięgnęła 13 milionów i była cztery razy wyższa niż w tym samym okresie rok wcześniej. Carsten Spohr wskazał, że linia lotnicza nie jest w stanie sprostać popytowi głównie właśnie ze względu na brak personelu.

IAR

Wakacje w wirtualnym świecie. Czy to się sprawdzi?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię