Polak pobity w Londynie, twierdzi, że był to atak na tle rasistowskim (VIDEO)

„Daily Mail” opublikował rozmowę z 31 letnim Kamilem Sobalą. Mężczyzna został pobity do nieprzytomności w centrum Londynu. Twierdzi, że napastników sprowokowała informacja, że jest z Polski, udzielona chwilę po tym, jak zapytał o drogę.

Polak przyjechał do stolicy Wielkiej Brytanii w odwiedziny do znajomych. Niestety po opuszczeniu dworca Victoria Station rozładował mu się telefon. Postanowił zapytać o drogę napotkanych miejscowych. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał. Daily Mail, Kamil Sobala twierdzi, że zapytał o drogę do stacji metra i miejsce, w którym mógłby podładować smartfona. Pytani o drogę, zamiast odpowiedzieć sami zadali pytanie o pochodzenie przechodnia. Kiedy odpowiedział, że przyjechał z Polski zaczęli go bić.

Bolą mnie plecy, oko, policzek i twarz. To był atak na tle rasistowskim. Zaatakowali mnie, dopiero gdy powiedziałem, że jestem z Polski. Bili mnie tak długo, że nic nie pamiętam — powiedziała ofiara napaści.

Zajście nagrała kobieta, będąca jego świadkiem. Ona też wezwała na miejsce policję. Służby, pytane o incydent odpowiedziały – „Funkcjonariusze nie uczestniczyli w tym zdarzeniu, ale rozmawiali zarówno z ofiarą, jak i świadkami tej napaści. Trwa dochodzenie mające na celu zidentyfikowanie osoby odpowiedzialnej za ten atak”.

Zaczęło się niewinnie – skończyło się regularną bitwą (VIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię