10 najlepszych poradników dla kobiet – kobiecym okiem

Świat zachodni jest stworzony przez mężczyzn i dla mężczyzn. Kobiety nie mają w nim łatwo, dlatego dzisiaj podsuwamy kilka książkowych propozycji, które pomogą przetrwać i zachować pogodę ducha i ciała.

1. Marzena Filipczak – „Rozważnie i romantycznie. Poradnik dla podróżujących kobiet”

Wakacje trwają, lato skłania do podróży. Jak się w nich nie zagubić dosłownie i metaforycznie? Pomoże w tym książka Marzeny Filipczak „Rozważnie i romantycznie. Poradnik dla podróżujących kobiet”.

 

2. Mirabai Starr – „Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia”

Świat pełen polityki, biznesu, stresów i chorób jest przytłaczający, podobnie jak życie w spoleczeństwie patriarchalnym. Mirabai Starr pomaga uwolnić mistykę kobiecej duszy. „Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia” będzie świetna dla kobiet pracujących z innymi kobietami, a szczególnie ich energią. Ale nie tylko.

3. Mirosława Zielińska – „Gimnastyka słowiańskich czarownic”

W zdrowym ciele, zdrowy duch. O legendarnej urodzie Słowianek opowieści krążą po całym świecie, a zdaniem autorki Mirosławy Zielińskiej, przyczyną była gimnastyka, którą uprawiały nasze przodkinie. Tak czy inaczej, poruszać się zawsze warto, a lato sprzyja aktywności wśród natury.

 

4. Alisa Vitti – „FLO. Jak zapanować nad hormonami i przeciągnąć je na swoją stronę”

Jak bardzo hormony potrafią postawić życie na głowie, wie każda kobieta. Alisa Vitti podpowiada jak zaprzyjaźnić się i okiełznać własną gospodarkę hormonalną. Książka zdecydowanie ułatwiająca życie.

5. A.D. Rosenberg Catherine Huang – „Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki”

Kto powiedział, że walka przewidziana jest tylko dla mężczyzn? Książka stanowi przełożenie klasycznego  traktatu Sun Tzu, Sztuka wojny na taktykę sukcesu kobiet. A.D. Rosenberg Catherine Huang, lekko i przyjemnie pokazuje jak wygrać, nie wyciągając nawet broni.

6. Ewa Woydyłło – „Sekrety kobiet”

Kobiety mają swoje sekrety, mają swoje emocje i mają prawo je oczekiwać. Skąd zatem, to wdrukowywane od dzieciństwa, poczucie wstydu i bycia gorszymi od chłopców? Ewa Woydyłło pomaga z tym skończyć i pozbyć się wstydu i poczucia winy.

7. Lois Frankel – „Grzeczne dziewczynki nie awansują. 101 błędów popełnianych przez kobiety, które nieświadomie niszczą własną karierę”

Mężczyźni zarabiają więcej na tych samych stanowiskach i częściej odnoszą zawodowe sukcesy. Lois Frankel pomaga skończyć z tymi krzywdzącymi prawidłowościami.

8. Allen Carr – „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie – dla kobiet”

Urlop to dobry czas, żeby rozstać się ze szkodliwym nałogiem. Kobietom jest jednak, o wiele trudniej. Jak poradzić sobie z chęcią na dymka? Odpowie Allen Carr.

 

9. Oliver Burkeman – „Szczęście. Poradnik dla pesymistów”

Poradnik dedykowany, wprawdzie obu płciom, ale to kobiety częściej nęka negatywne nastawianie do życia. Oliver Burkeman pomaga z tym skończyć i odzyskać pogodę ducha.

10. Ajahn Brahm – „Sekretne techniki medytacyjne buddyjskiego mnicha. Poradnik dla każdego”

Zbawienny wpływ medytacji doceniła już nawet współczesna nauka. Ajahn Brahm uczy, jak dzięki niej poprawić jakość codziennego życia.

TOP 10 najlepszych książek na lato 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię