25 ciekawych informacji o Savannah w stanie Georgia

Zmęczeni zgiełkiem wielkich miast mogą poszukać wytchnienia w małych miasteczkach, w których czas, jakby się zatrzymał. Jednym z nich jest Savannah położone w Georgii.

Oto 25 ciekawostek o nim:

1. Savannah było miejscem bardzo niegdyś popularnego w polskiej telewizji serialu o tym samym tytule.

2. Miasteczko jest jednym z najważniejszych portów wschodniego wybrzeża

3. cechą charakterystyczną, zwracającą uwagę natychmiast są drzewa porośnięte malowniczymi girlandami oplątwy brodaczkowatej, zwanej hiszpańskim mchem. Faktycznie z mchem nie ma nic wspólnego, należy do rodziny bromeliowatych.

4. Zdaniem przewodników – to jedno z najpiękniejszych miasteczek USA.

 

5. Savannah to miejsce w którym miejscami, zatrzymał się czas. Kolonialna architektura, przytulne knajpki i malownicze uliczki zachęcają do odwiedzin.

6. To także miasto duchów. Jedną z atrakcji jest nocna przejażdżka specjalnym autobusem po miejscach, w których wieszano skazańców. Tzw. Ghost Tour odwiedza wszystkie lokalizacje, w których podobno straszą duchy byłych mieszkańców. A może nie takich byłych?

7. Z Savannah mocno związany był amerykańsko – polski bohater Kazimierz Pulaski. W mieście sporo jest po nim pamiątek. Bohater obu narodów zginął u w czasie oblężenia.

8. Warte uwagi są też kilkusetletnie dęby rosnące w miasteczku. Oczywiście obrośnięte oplątwą, jak i inne drzewa.

9. Jako najstarsze miasto stanu Georgia, Savannah pochwalić się może unikalnym dziedzictwem historycznym, jak na młody kraj, jakim są Stany Zjednoczone.

10. Znajduje się tu szkoła SCAD – College of Arts and Design uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych uczelni artystycznych w USA.

11. Savannah Historic District – obejmująca obszar miasta z czasów przed Wojną Secesyjną, historyczna dzielnica Savannah jest prawdziwą skarbnicą atrakcji i zabytków.

12. Miasto słynie z historycznych placów. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni jest ich ponad 20.

13. Na terenie miasta zachowany jest stary kolonialny cmentarz.

14. Będąc w Savannah koniecznie trzeba zobaczyć Owens-Thomas House & Slave Quarters , Przy nim najlepiej zachowane na całym amerykański Południu czworaki, mieszkania dawnych niewolników.

15. Za oryginalny projekt miasta odpowiada James Oglethorpe, brytyjski żołnierz, parlamentarzysta oraz założyciel brytyjskiej kolonii Georgia. Liczne place, z których słynie miasto, służyły ćwiczeniom wojskowym.

16. River Street  to reprezentacyjna ulica miasta. Dawniej stały przy niej magazyny. Obecnie pełna jest centrów handlowych, knajpek i stanowi centrum życia.

17. Położne na wschodnim krańcu ulicy River Street Marketplace to szereg sklepów z rękodziełem, biżuterią, przyprawami i pamiątkami, usytuowanych w odrestaurowanym budynku XIX-wiecznego targu.

18. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie. W Savannah’s Children Museum  cała ekspozycja przeznaczona jest dla dzieci.

19. W Savannah znajduje się jedyne w Stanach Zjednoczonych muzeum prohibicji.

20. Miasto oferuje szereg możliwości wycieczek po rzece o nazwie takiej samej jak miasteczko.

21. Słynna ławeczka, na której siedział Forrest Gump stoi właśnie w Savannah.

22. Miejscem, które trzeba zobaczyć jest Forsyth Park z piękną fontanną.  W ogóle miasteczko słynie z niewielkich parków i malowniczych fontann.

23. Wart uwagi jest też historyczny hotel Mansion on Forsyth Park, zbudowany z czerwonej cegły.

24. Od miasta i rzeki swoją nazwę wzięła rasa kotów Savannah. Znane są z miłego charakteru i zamiłowania do pływania.

25. Savannah jest częstą scenerią kręcenia filmów o wojnie secesyjnej. Sprzyjają temu doskonale zachowane budynki z tamtego okresu.

Najlepsze miasta w USA do zamieszkania w 2022 roku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię