30 przykładów pracy zdalnej

1. Bloger. Tworzenie popularnego bloga ze stałym gronem odbiorców pozwala na znalezienie wielu sposobów na generowanie zarobków.
2. Redaktor. Praca przy pisaniu tekstów do czasopism lub na strony internetowe najczęściej prowadzona jest zdalnie.
3. Dziennikarz. W dzisiejszych czasach konferencje, spotkania i wywiady coraz częściej prowadzone są online.
4. Specjalista od social mediów. To osoba obsługująca platformy internetowe pod kątem prowadzenie działań marketingowych i reklamowych.
5. Tłumacz. Praca polegająca na tłumaczeniu tekstów, książek czy danych, którą z powodzeniem można wykonywać z domu.

6. Grafik komputerowy. Tworzenie wizualizacji, logotypów czy zajmowanie się obróbką zdjęć nie wymaga pracy z biura. Tego rodzaju stanowiska najczęściej pozwalają na pracę zdalną.
7. Programista. To zajęcie polegające na tworzeniu aplikacji, platform, programów oraz stron internetowych.
8. Copywriter. Pisanie artykułów tematycznych, wpisów blogowych czy edycja i korekta tekstu to zajęcia, które wręcz przeznaczone są do pracy zdalnej.
9. UX designer. Zajęcie polegające na projektowniu produktów cyfrowych i stron internetowych.
10. Youtuber. Tworzenie treści wideo to zajęcia wymagające jedynie urządzenia do nagrywania i internetu.

 

11. Montażysta treści wideo. Praca polegająca na montażu vlogów, prezentacji produktów czy klipów reklamowych.
12. Architekt wnętrz. Projektowanie przestrzeni mieszkalnych czy użytkowych w znacznej części może odbywać się zdalnie.
13. Telemarketer. Będąc telemarketerem potrzebujesz jedynie telefonu i komputera, dlatego jest to zajęcie coraz częściej wykonywane z domu.
14. Handlowiec. Prowadzenie negocjacji i ustaleń to zajęcie, które zazwyczaj wymaga tylko telefonu i komputera. W niektórych przypadkach może wymagać też spotkań z dostawcami czy klientami, ale w znacznej większości praca ta może być wykonywana z domu.
15. Specjalista SEO. To praca w marketingu polegająca na pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach.

16. Wirtaulna asystentka. Wiele spraw związanych z odbieraniem telefonu, przygotowywaniem umów czy wystawieniem faktur można wykonywać właśnie, jako wirtualna asystentka. tego rodzaju praca nie wymaga obecności w biurze.
17. Korepetytor. Prowadzenie korepetycji w formie zdalnej to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie czasu na dojazd i możliwość pracy z dowolnego miejsca.
18. Sprzedawca internetowy. Utworzenie swojego sklepu internetowego i sprzedawanie artykułów przez internet to doskonały sposób na prowadzenie firmy ze swojego domu.
19. Specjalista IT. Zajmuje się wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych do frim oraz konserwacją i naprawą działających już systemów. Większa część tej pracy może być z powodzeniem prowadzona w formie zdalnej.
20. Doradca finansowy. Pozyskiwanie klientów i ich kompleksowa obsługa często może być prowadzona przy pomocy zdalnych kanałów komunikacji.

21. Doradca zawodowy. Osoba pracująca na stanowisku doradcy zawodowego może z powodzeniem prowadzić konsultacje online.
22. Księgowy. Prowadzenie księgowości to głównie praca z dokumentacją, która może być prowadzona z zaciszu własnego domu.
23. Analityk danych.
24. Analityk Data Science.
25. Projektant konstrukcji 3D. Projektowanie maszyn, narzędzi czy budynków wymaga jedynie komputera z odpowiednim oprogramowaniem.

26. Fotograf. Znaczna część pracy fotografa, taka jak obróbka zdjęć odbywa się zdalnie.
27. Prawnik. Świadczenie części usług może z powodzeniem odbywać się bez konieczności bezpośredniego kontaktu z klientem.
28. Konsultant HR. Doradztwo przedsiębiorstwom i indywidualnym klientów może być przeprowadzane zdalnie.
29. Rekruter. Prowadzenie rekrutacji na początkowych etapach zazwyczaj odbywa się telefonicznie lub przy pomocy kamerki internetowej.
30. Ankieter. Praca polegająca na wypełnianiu i wprowadzaniu wymaganych danych do ankiet.

Komary – uciążliwi towarzysze letniego wypoczynku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię