Kuracja odmładzająca w 30 minut. Czy to możliwe?

Jak najbardziej tak, kiedy mówimy o kolorze włosów. Dobrze dobrany odcień potrafi odjąć kilka lat. Potrafi też ich dodać, kiedy jest nietrafiony lub nieprzemyślany.

Bez względu na to, czy to odcienie blondu, brązu, czy rudości, mogą bardzo pomóc lub przeciwnie. Jakich zasad przestrzegać, żeby wyglądać dobrze i naturalnie?

Kontrasty dodają lat

Jasna karnacja i oczy i bardzo ciemne włosy? Lub odwrotnie, śniada cera i platynowy blond? Kontrastowe zestawienia dodają lat i dotyczy to nie tylko koloru, ale także sposobu cięcia włosów. O ile nie jest to zabieg zamierzony, lepiej ich unikać. Złote odcienie cery, żółtawe i brzoskwiniowe, dobrze wyglądają w całej gamie rozświetlających blondów i brązów z miedzianym połyskiem. Z kolei karnacje bardzo jasne, ładnie i naturalnie komponują się z popielatymi, przygaszonymi blondami.
Chcesz odjąć sobie kilka lat? Unikaj też geometrycznych cięć i bardzo prostych włosów. Naturalne fale i fryzury „wiatrem czesane” optycznie odmładzają.
Uważaj na ostre, wyraziste kolory. Głęboka czerń podkreśla każdą niedoskonałość. Ognista czerwień wygląda nienaturalnie i słabo kryje siwe włosy. Z kolei platynowy blond mocno kojarzy się z siwizną, dodając lat i czyniąc twarz optycznie zmęczoną.

Naturalność odmładza

Zamiast ciężkiej czerni spróbuj odcieni głębokiego, czekoladowego brązu. Odmłodzą, dodadzą twarzy blasku, a w połączeniu z naturalnymi, lekkimi falami potrafią czynić prawdziwe cuda. Jeżeli dodasz do niego złociste pasma, efekt będzie piorunujący.
Popielaty blond, z kolei, zmiękcza rysy twarzy, skutecznie ukrywa siwiznę i wizualnie zmniejsza zaczerwienienia, czy widoczne podrażnienia skóry. Po 40-tce należy jednak unikać odcieni żółtych. Natomiast karmelowe i miodowe, są jak najbardziej wskazane.

 

Czym zastąpić ognistą czerwień? Tu na ratunek przychodzi cała paleta odcieni kasztanowatych. Miedziany połysk i brąz lekko wpadający w czerwień, złagodzą i zmiękczą rysy twarzy, odwrócą też uwagę od pierwszych zmarszczek.

Bez względu na wybór koloru, warto pamiętać, że naturalne odcienie są przyjaciółmi kobiet dojrzałych.

MT

Balsam do włosów na rozdwajające się końcówki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię