Największy samolot pasażerski świata znów w przestworzach

Już za rok znowu zobaczymy na niebie największy samolot pasażerski świata. Lufthansa, w związku z nagłym wzrostem zainteresowania lotami, zapowiedziała poderwanie airbusa A380. Gigant, z racji kosztów eksploatacji został uziemiony jako pierwszy, po wybuchu pandemii COVID-19. Już wcześniej zaprzestano produkcji „superjumbo”.

 

Dwupoziomowy luksusowy odrzutowiec już latem 2023 wyruszy w trasę, rozwożąc turystów po świecie. Nie wiadomo jeszcze, ile z ośmiu pozostałych w liniach samolotów, wzniesie się w powietrze. Olbrzym mieści na pokładzie ponad 500 osób, w klasach ekonomicznej, biznesowej i pierwszej. Ma dwa pokłady i jest bardzo szeroki. W rankingach największych samolotów pasażerskich świata – od lat niepokonany.

Lubiany zarówno przez pasażerów, jak i załogi „superjumbo”, kiedy zostanie przystosowany do klasy ekonomicznej, może zabrać na pokład niemal 900 pasażerów. Tyle co małe miasteczko lub duża wieś. Poza niemiecką Lufthansą korzysta z A380 wiele światowych linii lotniczych, między innymi Singapore Airlines, Emirates, Qantas, Qatar Airways, Korean Air, All Nippon Airways i British Airways. Niektórzy pasażerowie rezerwują bilety na loty wyłącznie tymi olbrzymami, taką cieszą się popularnością.

Pozostaje cierpliwie poczekać, a za rok wypatrywać na niebie, największych ze stalowych ptaków.

„Mówiące” papugi – dźwiękonaśladownictwo na mistrzowskim poziomie

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię