100 miast w których dba się o aktywność fizyczną. Chicago w czołówce

Dobrze prowadzone miasto musi dbać o wiele różnych aspektów. Jednym z najważniejszych jest dbanie o zdrowie, a nie ma nic bardziej skutecznego w tym temacie niż profilaktyka. Władze miast mają duże zasoby aby wesprzeć mieszkańców w dbałości o dobrą kondycję fizyczną. Jednym z miast, które może się chwalić dużym zapleczem w tym temacie jest Chicago.

American Fitness Index to inicjatywa prowadzona przez American College of Sports Medicine. Jej celem jest pomiar stanu zdrowia mieszkańców 100 największych miast USA. Bada ona zdrowie jednostki i społeczności oraz dostępu do aktywności fizycznej.

Analizuje ona takie parametry jak liczbę palaczy, ilość osób posiadających przewlekłe choroby. Jedną z chorób na którą szczególnie zwraca się uwagę jest odsetek osób otyłych. Sprawdza również poziom aktywności fizycznej mieszkańców w przeciągu ostatniego miesiąca. Zgłębia się także w temat infrastruktury potrzebnej do uprawnia sportu w każdym mieście. Właśnie w tym rankingu Chicago znalazło się na 10 miejscu.

 

Chicago szczególnie zwraca swoją uwagę na wysokie miejsce w rankingu dzięki dużemu zapleczu umożliwiającemu aktywny wypoczynek. Umieszczenie parków w okolicach domów jednorodzinnych sprawia, że prawie każdy może do nich dotrzeć w zaledwie 10 min na piechotę. Ponadto, miasto może pochwalić się infrastrukturą dróg rowerowych oraz ścieżek przeznaczonych dla pieszych. Z roku na rok spada wskaźnik osób palących papierosy, zwiększa się świadomość dotycząca udarów a na dodatek coraz więcej osób może pochwalić się lepszym zdrowiem fizycznym.

Pomimo dużych sukcesów tego miasta, nie brakuje również rzeczy które nadal można poprawić. Jednym z zadań, które można byłoby realizować jest zachęcenie większej ilości obywateli do korzystania z roweru na przykład na dojazdy do prac. Brakuje również programów, które mogłyby tworzyć świadome społeczności, które wspierałyby zdrowie.

W zdrowym ciele – zdrowy duch

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię