Meksyk postawił armię w stan gotowości. Chodzi o granicę z USA

Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Obywateli Meksyku zapowiedziało zwiększenie ilości sił do walki z przemytem narkotyków i kartelami narkotykowymi.

Rejon w którym ogłoszono alarm to dziewięć stanów Meksyku, w tym wszystkie graniczące z USA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że alarm został ogłoszony ze względu na spodziewany odwet karteli narkotykowych po aresztowaniu w ubiegłym tygodniu w jednego z najbezpieczniejszych baronów narkotykowych, Rafaela Caro Quintero.

Quintero, znany w środowisku przestępczym jako „król narkoprzemytników”, jest odpowiedzialny za trudne do oszacowania zbrodnie. Od 1985 roku jest ścigany między innymi m.in. za zabójstwo czołowego agenta DEA, Enrique Camarena, znanego pod pseudonimem „Kiki”.

 

Aresztowanie Caro Quintero zbiegło się w czasie z ujęciem innego szefa gangów narkotykowych, Francisco Torresa Carranzy, znanego pod pseudonimem „El Duranguillo”. Carranza, znany jest ze szczególnego okrucieństwa i szacuje się, że na jego sumieniu znajdują się setki ludzkich istnień.

Najbardziej przyjazne życiu miasta na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię