Niemcy: Lufthansa odwołuje prawie wszystkie loty!

Niemiecki przewoźnik Lufthansa ogłosił, że z powodu jednodniowego strajku ostrzegawczego odwołuje w środę prawie wszystkie połączenia. Władze linii lotniczych ostrzegają, że ucierpi na tym ponad 134 tysięcy pasażerów.

Z rozkładów lotnisk w Monachium i Frankfurcie nad Menem usuniętych zostanie około 1000 lotów. Lufthansa ogłosiła, że zmiany mogą także dotyczyć pojedynczych połączeń w czwartek i piątek.

Niemiecki związek zawodowy Ver.di wezwał około 20 tysięcy pracowników obsługi naziemnej Lufthansy do wzięcia udziału w strajku ostrzegawczym. Związkowcy odrzucili wcześniejsze oferty przewoźnika z Kolonii. „Stawianie sprawy na ostrzu noża, po zaledwie dwóch dniach negocjacji, wyrządzi firmie i pasażerom nieopisane straty” – wskazał członek zarządu Lufthansy Michael Niggemann.

Media przypominają, że w ostatnich tygodniach personel naziemny Lufthansy był przeciążony. Nie nadążał z obsługą pasażerów i bagaży, co poskutkowało już odwołaniem setek połączeń krajowych i do krajów sąsiednich. Środowy strajk dotyczy jednak też lotów międzykontynentalnych i odbywa się w okresie szczytu lipcowego obciążenia. W niektórych landach dopiero wczoraj rozpoczęły się wakacje.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię