Nietypowe miejsce pochówku Ivany Trump

Zmarła na początku lipca 2022 była i pierwsza żona ex prezydenta USA, Donalda Trumpa, została pochowana na… polu golfowym.

Taka była wola jej byłego męża i ojca trójki dzieci zmarłej. Co więcej biznesmen nakazał pochowanie tam również własnych zwłok, kiedy przyjdzie na to pora. Informację ujawnił Insider, a w mediach społecznościowych nagłośniła ją Brooke Harrington. Profesor socjologii w Dartmouth College wytknęła byłemu prezydentowi chęć oszczędzania na pogrzebie. Chodzi, bowiem o uniknięcie płacenia podatków.

„Jako ekspertka od podatków sceptycznie podchodziłam do plotek, że Trump pochował swoją byłą żonę na tym smutnym, małym i brudnym kawałku pola golfowego w Bedminster w stanie New Jersey tylko po to, aby uzyskać ulgi podatkowe. Więc sprawdziłam (…) i ludzie… to sposób na potrójne unikanie podatków. Uniknął podatku od nieruchomości, dochodów i sprzedaży” – napisała na Twitterze.

 

Poparła ją Phoebe Wall Howard, dziennikarka gazety Detroit Free Press, zwracając uwagę, że: „Prawo stanu New Jersey zwalnia grunt wykorzystywany jako cmentarz z podatku dochodowego, od sprzedaży i użytkowania. Pochowanie Ivany Trump w Narodowym Klubie Golfowym Trumpa prawdopodobnie zapewni ogromną ulgę podatkową”.

 

Tę teorię potwierdzają dokumenty podatkowe z Trump Family Trust, które opublikowane przez ProPublica, dowodzą, że zarząd powierniczy starał się oznaczyć nieruchomość w Hackettstown w stanie New Jersey jako niekomercyjną firmę pogrzebową. Ani Trump ani nikt z jego otoczenia nie odniósł się do pytań wysłanych przez redakcję Insidera.

Ivana Trump zmarła 14 lipca 2022, prawdopodobnie w wyniku upadku ze schodów.

MT

Silny dolar – plusy i minusy

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię