USA: kolejny członek Państwa Islamskiego ,,Beatles” skazany!

Sąd federalny USA skazał na dożywocie członka organizacji Państwo Islamskie, zwanego 'Beatlesem”.

El Shafee Elsheikh był oskarżony o udział w zamordowaniu w Iraku i Syrii amerykańskich dziennikarzy oraz pracowników organizacji humanitarnych.

Należał do grupy terrorystów z Państwa Islamskiego zwanych w Syrii „The Beatles” ze względu na brytyjski akcent jej członków. Byli oni podejrzani o udział w zamieszczanych w Internecie filmach Państwa Islamskiego, pokazujących egzekucje zagranicznych zakładników.

 

W kwietniu ława przysięgłych uznała El Shafee Elsheikha za winnego morderstwa amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz pracowników humanitarnych Petera Kassiga i Kayli Mueller.

Obrońcy El Shafee Elsheikha podczas rozprawy zaprzeczali, jakoby miałby on być członkiem ,,The Beatles”. Sędzia określił zachowanie skazanego „przerażającym, barbarzyńskim, brutalnym, bezdusznym – i oczywiście kryminalnym”.

W kwietniu jeden z członków grupy, Alexanda Kotey, przyznał się do winy w ośmiu sprawach karnych, w tym do zamordowania zakładników, spisku na rzecz wspierania terrorystów i bycia członkiem ,,The Beatles”. Został skazany na dożywocie. Trzeci członek grupy Mohammed Emwazi zginąl podczas amerykańskiego nalotu w 2015 roku.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię