4-letnia dziewczynka która zaginęła w centrum handlowym w 2018 roku, odnaleziona w Meksyku

Jak poinformowało FBI, Aranza Maria Ochoa Lopez, dziewczynka z Waszyngtonu która zaginęła w 2018 roku, została odnaleziona w Meksyku.

Po raz ostatni przed zaginięciem, 4 letnia wówczas Aranza Maria Ochoa Lopez, była widziana ze swoją biologiczną matką w centrum handlowym w Vancouver w stanie Waszyngton.

Jak potwierdziło FBI, Lopez miała nadzorowane spotkanie ze swoją matką w dniu zaginięcia. Jej matka została aresztowana około rok później w Puebla w Meksyku, ale Lopez pozostała na liście zaginionych.

FBI wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za informacje które mogły doprowadzić do odnalezienia dziewczynki. Organy ścigania współpracowały zarówno z policją w Vancouver w Waszyngtonie jak i organami ścigania w Meksyku.

 

Władze meksykańskie odnalazły dziewczynkę w lutym w Michoacán w Meksyku a następnie agenci specjalni FBI eskortowali ją z powrotem na terytorium USA.

„Przez ponad cztery lata FBI i nasi partnerzy wierzyli w odnalizienie Aranzy” — powiedział Richard A. Collodi, agent specjalny kierujący biurem terenowym FBI w Seattle. „Naszą celem będzie teraz wspieranie Aranzy, podczas jej powtórną integrację z USA”

Przedstawiciel FBI nie podał dalszych informacji na temat sprawy Lopez. CBS News skontaktowało się również z Departamentem Policji w Vancouver w celu uzyskania dalszych informacji. Według lokalnej publikacji The Columbian, podczas nadzorowanej wizyty, matka Lopez, Esmeralda Lopez-Lopez, poprosiła o zabranie córki do toalety w centrum handlowym. Następnie wsiadła z córką i wspólnikiem do skradzionego pojazdu i odjechali w nieznanym kierunku.

Jak ustalono podczas dochodzenia, Aranza Maria Ochoa Lopez była w rodzinie zastępczej z powodu podejrzeń, że matka się nad nią znęcała.

Po aresztowaniu w Meksyku w 2019 roku Lopez-Lopez przyznała się do porwania drugiego stopnia i rabunku oraz ingerencji w pozbawienie wolności pierwszego stopnia i została skazana na 20 miesięcy więzienia.

Według Narodowego Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych większość porwanych dzieci jest porywana przez członków rodziny. Według danych centrum, zaledwie 1% przypadków zaginięć dzieci to uprowadzenia przez członków spoza rodziny.

Najpopularniejsze medyczne teorie spiskowe Ameryki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię