6 stanów, które zapłacą Ci za przeprowadzkę

Sześć stanów w USA robi wszystko co może, aby zachęcić ludzi do przeprowadzki do ich miast.

1. Oklahoma – Program Tulsa Remote zapłaci 10 000 dolarów za zamieszkanie w Tulsa w stanie Oklahoma, nawet jeśli pracujesz zdalnie. Wraz z 10 000 dolarów otrzymasz również bezpłatne biurko w biurze coworkingowym w centrum Tulsy. Aby się zakwalifikować, musisz spełniać poniższe warunki:

  • musisz móc przenieść się do Tulsa w ciągu sześciu miesięcy
  • pracować zdalnie w pełnym wymiarze czasu pracy lub samozatrudniony
  • mieć ukończone 18 lat
  • kwalifikować się do legalnej pracy w USA

 

2. Vermont – program dotacji dla pracowników zdalnych umożliwia pracę w dowolnym miejscu, mieszkając w stanie Vermont. Jest podobny do programu w Oklahomie, ponieważ musisz mieć możliwość pracy zdalnej – czyli musisz być pracownikiem pełnoetatowym, którego praca nie ogranicza się do miejsca, w którym obecnie mieszka. Vermont oferuje dotacje w wysokości 5 000 dolarów rocznie przez okres dwóch lat. Kolejny program New Worker Relocation Grant Program oferuje 7 500 dolarów dla osób, które przeprowadzą się do stanu przed końcem roku i otrzymają pracę na pełen etat w firmie zarejestrowanej w Vermont.

 

3. Kansas – miasto Lincoln w stanie Kansas rozdaje darmowe parcele mieszkalne osobom z zamiarem zbudowania nowego domu. Program bezpłatnych parceli obejmuje ziemie o powierzchni od 12 000 do 35 000 stóp kwadratowych. Jeśli zakwalifikujesz się otrzymasz również 10-letni rabat na podatek od nieruchomości.

 

4. Georgia – historyczne miasto Savannah oferuje 2 000 dolarów dla każdej osoby, która przeprowadzi się do końca tego roku. Istnieją jednak pewne wymagania:

  • musisz pracować w branży technicznej i mieć trzyletnie doświadczenie w tej dziedzinie
  • musisz przenieść się do hrabstwa Chatham, gdzie znajduje się Savannah, i albo podpisać roczną dzierżawę, albo kupić nieruchomość.

 

5. Ohio – oferta miasta Hamilton to Talent Attraction Program Scholarship. Program ten oferuje spłatę do 10 000 dolarów z pożyczki studenckiej w okresie 30 miesięcy. Płatności będą realizowane w ratach po 300 dolarów. Chcą w ten sposób przyciągnąć więcej młodych osób do miasta. Aby się zakwalifikować, musisz mieć ukończone studia ze stopniem naukowym STEAM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka lub matematyka).

 

6. Maine – stan rozszerzył swój program Educational Opportunity Tax Credit, który ma zachęcić niedawnych absolwentów z dowolnego stanu do przeprowadzki do Maine z ofertą spłaty części pożyczki studenckiej. Maine jest jednym z najmniej zaludnionych stanów w kraju, liczącym zaledwie 1,34 miliona mieszkańców. Populacja stanu Maine jest również starsza: średni wiek wynosi 44 lata, czyli około sześć lat więcej niż średni wiek w USA więc stan chce przyciągnąć więcej mieszkańców i młodszych. Aby się kwalifikować studia muszą być ukończone po 2016 roku.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię