Akademia Filmowa dba o środowisko. Wegańskie menu i brak plastikowych butelek na gali Oscarów

Gala rozdania Oskarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku. i, jak donoszą media, będzie będzie bardzo „eco – friendly”. „Wspieranie planety jest bardzo ważnym tematem dla wszystkich członków Akademii”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu Amerykańskiej Akademii Filmowej.

„Przez ostatnią dekadę dążyliśmy do zmniejszenia śladu węglowego, jaki po sobie zostawiamy. Kontynuujemy rozszerzanie naszego planu zrównoważonego rozwoju, a ostatecznym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla”. Akademia zapowiedziała również, że całkowicie wyeliminuje plastikowe butelki z organizowanych przez siebie wydarzeń. Chociaż na samych Oskarach nie ma jedzenia, Akademia potwierdziła, że ​​całe jedzenie podawane w holu przed ceremonią będzie całkowicie wegańskie. 

Wielbiciele mięsa będą mogli najeść się do syta jedynie podczas The Gavernors Ball, czyli imprezy, która rokrocznie odbywa się po gali. Organizatorzy podkreślają jednak, że w tym roku menu będzie w 70% wegańskie, a pozostałe 30% będzie składać się z dań wegetariańskich, rybnych i mięsnych.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię