Biały Dom: Korea Północna dostarcza amunicję Rosji

Fot. YouTube

Biały Dom zarzucił Korei Północnej dostarczanie dużej liczby pocisków artyleryjskich do Rosji w celu wsparcia jej inwazji na Ukrainę. Koordynator komunikacji strategicznej Narodowej Rady Bezpieczeństwa John Kirby powiedział, że władze w Pjongjangu starają się ukryć dostawy.

Podczas wirtualnego briefingu John Kirby powiedział, że dostawy amunicji z Korei Północnej świadczą z jednej strony o tempie w jakim Rosja zużywa własne zasoby uzbrojenia, ale również o determinacji Putina by kontynuować wojnę na Ukrainie.

„Niepokojące jest, że jakikolwiek kraj jest gotów taktycznie albo materiałowo wspierać Putina” – stwierdził. Kirby wyraził jednak przekonanie, że dostawy uzbrojenia z Korei Północnej nie pomogą Rosji w znaczący sposób. „Nie uważamy, że materiały, które Rosja otrzymuje albo otrzyma zmienią losy wojny w jakikolwiek znaczący sposób” – powiedział koordynator komunikacji strategicznej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Białego Domu.

John Kirby dodał, że zdecydowana większość krajów świata odmawia pomocy Kremlowi i izoluje Putina albo jednoznacznie wspiera Ukrainę.

IAR

Te rzeczy zostały stworzone dla wojska a teraz używa je cały świat!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię