Biały Dom: Rosja nie jest gotowa do dyplomacji

Biały Dom ocenił, że Rosja nie jest gotowa do dyplomacji w sprawie Ukrainy.

Rzeczniczka prezydenta USA Karine Jean-Pierre oświadczyła, że każde rozwiązanie pokojowe musi opierać się na zasadzie poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Podczas briefingu w Białym Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że Stany Zjednoczone opowiadają się za „sprawiedliwym pokojem” dla Ukrainy i że pozostaną wierne zasadzie: nic o Ukrainie bez Ukrainy.

„Ale kiedy mówimy o sprawiedliwym pokoju, musi on obejmować zapisane w karcie Narodów Zjednoczonych zasady suwerenności i integralności terytorialnej” – powiedziała Jean-Pierre.

Pytana o możliwość osiągnięcia pokoju w 2023 roku rzeczniczka Białego Domu wyraziła wątpliwość, że Rosja jest na taki pokój gotowa. „Trudno jest poważnie traktować ideę, że Rosja jest przygotowana do dyplomacji w dobrej wierze gdy podwaja wysiłki w kierunku aneksji ukraińskiego terytorium i robi wszystko by je zatrzymać. To nie jest podstawa do prawdziwej dyplomacji” – dodała.

Karine Jean-Pierre zapowiedziała dalsze wsparcie Ukrainy na polu walki by w momencie „prawdziwych” negocjacji była w jak najmocniejszej pozycji.

IAR

Przepowiednie Baby Wangi na 2023 rok. Czy się sprawdzą?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię