Biden obali część decyzji Trumpa. Sprawdziliśmy, które

Biden

Joe Biden planuje w pierwszych dniach swojej prezydentury odwołać niektóre decyzje swojego poprzednika. Już w pierwszym dniu Biden planuje podpisać kilkanaście rozporządzeń wykonawczych – ogłosił przyszły szef jego sztabu Ron Klain.

Wśród niech ma się znaleźć m.in. zniesienie restrykcji dotyczących imigracji do USA z 13 krajów muzułmańskich, przystąpienie do paryskiego porozumienia klimatycznego i przedłużenie przerwy w spłacie kredytów studenckich. Zgodnie z zapowiedzią wprowadzi obowiązek noszenia masek na terenie obiektów federalnych oraz podczas podróży między stanami. W ramach walki z pandemią Joe Biden ma zamiar również uruchomić program pomocy w wysokości 1,9 biliona dolarów.

 

Prezydent – elekt na początku swojej kadencji ma przedstawić również projekt ustawy dotyczący reformy przepisów imigracyjnych. Będzie ona dotyczyła w dużej mierze imigrantów z Meksyku i szybszego łączenia rodzin rozdzielonych na granicy USA z Meksykiem, co było konsekwencją decyzji Trumpa.

Biden chce przede wszystkim stworzyć łatwą i szybką drogę do legalizacji status dla dzieci przywiezionych do Stanów Zjednoczonych tzw. „Dreamersow”, ale nie zapomina również o 11 milionach nieudokumentowanych imigrantów, obecnie mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie zobowiązał się, że zrobi to w ciągu pierwszych 100 dni swojej prezydentury. „Niektóre z moich decyzjo będą zależały od zgody Kongresu Stanów Zjednoczonych” – podkreślał Biden.

Trzeba będzie zrobić o wiele więcej, aby walczyć z COVID-19, lepiej budować naszą gospodarkę, zwalczać rasizm i nierówności systemowe oraz zająć się zagrożeniem kryzysem klimatycznym”. dodał przyszły szef sztabu w oświadczeniu.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię