Bil Gates zniknie z listy najbogatszych ludzi świata?

Multimiliarder i znany filantrop zamierza przekazać cały majątek na rzecz prowadzonej przez siebie i byłą żonę fundacji.

Gates zapowiedział na Twitterze, że przekazuje organizacji 20 miliardów dolarów. Wspomniał o latach pandemii i trwającej wojnie w Ukrainie.

Miliarder dziękując partnerowi biznesowemu, Warrenowi Buffetowi, podkreślił, że sukces działalności fundacja zawdzięcza jego wytężonej pracy.

WarrenBuffett, Gates i Melinda French Gates w 2010 r. powołali do życia inicjatywę o nazwie The Giving Pledge. Ma to być ruch filantropów, którzy zobowiązują się do przekazania większości swojego majątku na cele filantropijne lub charytatywne, za życia lub w testamencie. Pod inicjatywą podpisało się ponad 200 miliarderów z całego świata.

 

Sam założyciel Microsoftu podsumował decyzję w wiele mówiących słowach:

Mam obowiązek zwrócić swoje zasoby społeczeństwu w sposób, który przynosi największy efekt w postaci zmniejszenia cierpienia i poprawy jakości życia – oświadczył Gates. – Mam nadzieję, że inni ludzie, którzy są bardzo zamożni i uprzywilejowani, również wezmą w tym udział – wyraził nadzieję.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię