Brawa dla Polski. Kibice piłki nożnej mieli nie lada powód do wzruszenia i dumy.

W czasie odbywającego się w Warszawie meczu Ligi Mistrzów, gdzie ukraiński Szachtar grał z hiszpańskim Realem, doszło do remisu. Samo to jest już pięknym prezentem. Uroczystość uświetnili kibice obu klubów, którzy na trybunach podnieśli kartony, tworząc żywe flagi Polski i Ukrainy.

Ten gest miał ogromne znaczenie dla zawodników z kraju objętego wojną. Szczególnie, że kilkanaście i kilka godzin wcześniej rosyjskie wojska zaatakowały wyjątkowo brutalnie, niszcząc infrastrukturę cywilną i zabijając ludzi w kilku miastach.

 

O komfort ukraińskiej drużyny z Doniecka, zadbali też gospodarze. Klub Legii Warszawa udostępnił im nie tylko stadion, ale i swoje nowe centrum treningowe w podwarszawskich Książenicach.  Zadbano o każdy szczegół. Przed budynkami powieszono flagi Szachtara, a korytarze oklejone były plakatami ekipy.

Niektórzy z zawodników walczyli w obronie swojego kraju, zapewne niejeden z nich jeszcze zamieni piłkę na karabin. W takich okolicznościach gesty takie, jak ten wykonany przez kibiców nabierają wyjątkowego znaczenia.

MT

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię