Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot ogłosiła migracyjny stan wyjątkowy. Czy to rozwiąże problem?

We wtorek, burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła stan wyjątkowy w związku z napływem nielegalnych migrantów przywożonych do Chicago z Teksasu.

Burmistrz Chicago zwróciła uwagę, że urzędnicy nie są w stanie znaleźć dla azylantów wystarczającej ilości miejsc w schroniskach więc migranci lokowani są na posterunkach policji, gdzie śpią na podłodze. Lightfoot zaznaczyła, że kryzys humanitarny zmusił miasto do podjęcia radykalnych działań. Ogłoszona przez nią deklaracja o stanie wyjątkowym jest próbą uzyskania pomocy federalnej i stanowej.

 

Co prawda ogłoszenie stanu wyjątkowego przez Lightfoot nie otwiera dodatkowych funduszy na pomoc w opiece nad imigrantami, ale zwiększa uprawnienia urzędników miejskich do wydawania już przyznanych środków bez zgody Rady Miasta.

Burmistrz podkreśliła, że choć to jej ostatnie dni rządzenia miastem, to ważne jest by zareagować jak najszybciej. Komisja ds. Budżetu i Operacji Rządowych Rady Miejskiej zatwierdziła we wtorek propozycję burmistrz, aby wydać 51 milionów dolarów z nadwyżki budżetowej miasta na 2021 rok na pomoc w opiece nad migrantami i przeniesienie ich z posterunków policji.

Chicago i to czego nie wiecie o wietrznym mieście

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię