Czy Estee Lauder zgarnie Toma Forda? Są ku temu przesłanki

Fot. Wikimedia Timwkwaizwohfjw

Estee Lauder, firma kosmetyczna znana praktycznie na całym świecie, wykupująca ostatnimi czasy inne biznesy, jest zainteresowana Tomem Fordem.

Tom Ford założył swoją markę w 2005 roku po odejściu z Gucci, gdzie spędził 10 lat jako dyrektor kreatywny tej luksusowej linii. Ostatnio mogliśmy usłyszeć o planach sprzedaży Tom Ford firmie kosmetycznej Este Lauder.

 

Marka Tom Ford znana jest przede wszystkim z garniturów i kolekcji odzieży męskiej. Obejmuje również odzież damską, zegarki, okulary i Tom Ford Beauty. Z pierwszych informacji wiadomo, że Estée Lauder jest zainteresowany Tom Ford Beauty, z którym ma umowę licencyjną.

 

W zeszłym miesiącu niezależne źródła podały Bloombergowi, że Tom Ford zatrudnił Goldman Sachs do zbadania możliwości sprzedaży. Warto zauważyć, iż potencjalna transakcja Toma Forda byłaby największym jak dotąd przejęciem dla Estée Lauder, publicznie notowanej firmy o kapitalizacji rynkowej ponad 96 miliardów dolarów, która jest domem dla popularnych marek kosmetycznych Aveda, Bobbi Brown i La Mer, według Journal. Jeśli dojdzie do transakcji, kwota zakupu może wynieść aż  trzy miliardy dolarów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię