Czy papież umiera? Hierarchowie kościelni wzywają do modlitwy za Benedykta XVI.

Hierarchowie kościelni z całego świata wzywają do modlitwy za papieża seniora Benedykta XVI. Biuro Prasowe Watykanu poinformowało przed południem, że stan zdrowia 95-letniego Benedykta XVI się pogorszył, głównie z powodu zaawansowanego wieku.

Sytuacja jest pod kontrolą, a papież senior znajduje się pod opieką lekarzy.
Redakcja witryny informacyjnej Vatican News zamieściła w mediach społecznościowych następującą modlitwę: ,,Módlmy się, Wszechmogący Wieczny Boże, Ty jesteś wiekuistym zdrowiem wierzących w Ciebie. Wysłuchaj naszych modlitw za Twego chorego sługę Benedykta. Błagamy dla niego o pomoc Twego czułego miłosierdzia. Przez Chrystusa Pana naszego”.

Biskup Georg Baetzing, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, poprosił wiernych w Niemczech o modlitwę za Benedykta XVI. Na stronie internetowej Konferencji opublikowano modlitwę, w której prosi się Boga, by wspomagał papieża seniora ,,w jego chorobie i słabości” oraz by odczuwał ,,solidarność tak wielu ludzi, którzy teraz wstawiają się za nim w modlitwie”. Także kardynał Matteo Zuppi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, w oświadczeniu wezwał Włochów do wznoszenia w swoich kościołach myśli i modlitw za Benedykta XVI.

Do modlitwy za Benedykta XVI wezwał też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. „Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI. Niech Pan da mu siłę i moc w tym trudnym czasie cierpienia i choroby” – napisał arcybiskup Gądecki na Twitterze.
O modlitwę za papieża seniora apelują również między innymi: kardynał Vincent Nichols, arcybiskup Westminsteru, kardynał Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, kardynał Joseph Zen, biskup emerytowany Hongkongu i kardynał Sean O’Malley, arcybiskup Bostonu. Za Benedykta XVI modlą się także uczestnicy 45 Europejskiego Spotkania Młodych w Rostocku.

IAR

Tego na pewno nie wiedzieliście o celibacie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię