Czy to prawda, że Mapy Google nie będą już darmowe? Znamy odpowiedź!

Wielu kierowców, rowerzystów i pieszych korzysta z Map Google jako środka nawigującego. Jest to szybki, wygodny i w większości niezawodny sposób nawigacji będący zawsze pod ręką – wystarczy telefon i Internet.

Przyzwyczailiśmy się przez ostatnie lata, że Google prowadził nas za darmo. Teraz ma się to jednak zmienić.

Cena nawigacji

Zaniepokojonych koniecznością wydania pieniędzy uspokajamy – nie chodzi o pieniądze tylko o informacje. Niedawno pojawiła się dostępna nowa wersja aplikacji „Mapy Google” dla systemów Android oraz iOS, która zaczyna trafiać na urządzenia pierwszych użytkowników. To co mogło niektórych zdziwić to prośba po uruchomieniu aplikacji o udzielenie zgody na dzielenie się informacjami podczas działania nawigacji. Co prawda, można odmówić, jednakże wtedy najistotniejsza funkcja „nawigowania do celu” nie będzie dostępna, a Mapy Google będą jedynie ograniczać się do pokazania użytkownikowi mapy – bez prowadzenia go.

Bystremu oku jednak nie ujdzie fakt, że tak nap prawdę nie zmienia się nic. Do tej pory Google pobierał dane z Map aktywnych urządzeń bez informowania o tym fakcie użytkownika. Można więc powiedzieć, że firma postanowiła dać użytkownikowi możliwość wyboru.

Ze swojej strony Google oczywiście zapewnia, że wszystkie przesyłane do firmy dane są anonimowe i niepowiązane z konkretnym urządzeniem – są wykorzystywane głównie do podnoszenia jakości świadczonej usługi nawigacji. Pożyjemy – zobaczymy

Most Golden Gate w San Francisco. Zapraszamy na wycieczkę (WIDEO)

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię