Joe Biden zachęca: „Zaszczep się i wypij piwo”

Jak zachęcić Amerykanów do szczepień przeciwko COVID-19? To proste – należy dać im piwo. Z takiego założenia wyszedł chmielowy gigant Anheuser-Busch – donosi „New York Times”.

W oświadczeniu wydanym w środę władze firmy obiecały, że jeżeli do 4 lipca 70 proc, dorosłych Amerykanów otrzyma co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, „postawi Ameryce drugą kolejkę piwa”. I nie ma znaczenia, czy ktoś pije alkohol, czy nie. Anheuser-Busch, producent znanego na całym świecie piwa Budweiser zaznacza, że będzie można wybrać między tradycyjnym a bezalkoholowym. Jeżeli cel szczepień zostanie osiągnięty, dorośli Amerykanie otrzymają wirtualne karty kredytowe o wartości 5 dolarów każda, którymi będą mogli zapłacić za piwo.

„Spoglądając z optymizmem w przyszłość jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Białym Domem i wspólnie wywierać wpływ na nasz kraj i nasze społeczeństwo” – mówi Michel Doukeris, dyrektor naczelny Anheuser-Busch.
„Zaszczep się i wypij piwo. Darmowe piwo dla każdej osoby powyżej 21. roku życia by świętować nasza niezależność od wirusa” – zachęca prezydent, który sam nie pije alkoholu.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 63% dorosłych. Jak podkreśla „New York Times” osiągnięcie celu wyznaczonego przez Biały Dom nie będzie łatwe.

Tempo szczepień w USA znacząco zwolniło, co więcej osoby w wieku od 12. do 15. roku życia nie mogą wziąć udziału w piwnej promocji. Darmowe piwo to kolejny pomysł mający na celu zachęcenie Amerykanów do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przypomnijmy, że w niektórych stanach trwają loterie, w których zaszczepieni mogą wygrać pieniądze. Jak informowaliśmy wcześniej, stan Kalifornia przeznaczy 116,5 mln dolarów w gotówce i kartach podarunkowych dla mieszkańców, którzy do 15 czerwca zaszczepią się przeciw COVID-19.

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię