DeSantis: Angażowanie się w wojnę na Ukrainie nie jest w interesie USA

Foto: Twitter @GovRonDeSantis

Gubernator Florydy Ron DeSantis wyraził swoje zdanie na temat wojny w Ukrainie, stwierdzając, że angażowanie się Stanów Zjednoczonych nie jest w interesie narodowym.

W wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Fox News, gubernator DeSantis powiedział, że wojna w Ukrainie jest „niepokojąca”, ale zauważył, że Stany Zjednoczone nie powinny angażować się w konflikt.

DeSantis jet zdecydowanie przeciwko dostarczaniu Ukrainie samolotów F-16 i rakiet dalekiego zasięgu z uwagi na ryzyko bezpośredniego zaangażowania USA w wojnę. Sprzeciwia się również dążeniu do obalenia Władimira Putina twierdząc, że polityka USA „wpędziła Rosję w faktyczny sojusz z Chinami”.

DeSantis powiedział, że Stany Zjednoczone powinny skupić się na swoich krajowych priorytetach i interesach, takich jak rozwijanie gospodarki, tworzenie miejsc pracy i zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom.

DeSantis nie jest pierwszym politykiem, który wypowiada się krytycznie na temat wojny w Ukrainie, jednakże jest jednym z pierwszych, którzy otwarcie mówią o swoim przekonaniu, że Stany Zjednoczone nie powinny interweniować w konflikt na Ukrainie.

Prezydent Joe Biden dla odmiany potwierdził wcześniej swoje poparcie dla Ukrainy i powiedział, że Stany Zjednoczone będą kontynuować wysyłanie pomocy militarnych i humanitarnych do kraju tak długo jak będzie to konieczne.

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię