Ekonomiczne linie lotnicze Frontier i Spirit łączą siły

Według oficjalnego komunikatu, linia lotnicza Frontier Airlines kupuje swojego rywala, linię lotniczą Spirit. Zdaniem obserwatorów taki ruch stworzy poważną konkurencję zagrażającą stabilności czterech wielkich amerykańskich linii lotniczych.

Oczekuje się że fuzja, która ma zostać zakończona w drugiej połowie obecnego roku, stworzy piątego co do wielkości gracza na rynku przewoźników w USA.

Jak na razie niewiele informacji zostało podanych do wiadomości publicznej. Dopóki umowa nie zostanie sfinalizowana, nic się nie zmieni dla pasażerów Spirit i Frontier. Linie lotnicze pozostaną niezależne, z własnymi stronami internetowymi, taryfami, lotami, samolotami, bramkami na lotniskach i zasadami dotychczas obowiązującymi.

 

Zarówno Frontier jak i Spirit wyrobiły sobie markę dzięki atrakcyjnym cenom za bilety skierowanym do podróżników odwiedzających przyjaciół i krewnych. Witryna Frontier w poniedziałek reklamowała bilety w jedną stronę tak niskie, jak 25 USD z Cleveland na Florydę, Spirit, 43 USD z Detroit do Las Vegas.

Kierownictwo Frontier i Spirit przekonuje, że ich bilety nie tylko pozostaną tanie, ale również zostanie powiększona liczba tras.

Z biznesowego punktu widzenia, połączenie Frontier-Spirit jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ sieci tras tych linii uzupełniają się. Frontier jest silny w zachodnich Stanach Zjednoczonych, Spirit na wschodnim wybrzeżu. W tej chwili istnieją tylko trzy małe międzynarodowe trasy z Florydy, na których usługi oferują tylko Frontier i Spirit, co oznacza, że ​​fuzja pozostawiłaby tylko jednego przewoźnika.

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię