Elon Musk czeka na… III wojnę światową?

źródło: instagram.com/elonrmuskk

Elona Muska nie trzeba nikomu przedstawiać. Pochodzący z RPA wizjoner co chwilę zaskakuje opinię publiczną swoimi nietuzinkowymi pomysłami i teoriami.

Tym razem Elon Musk twierdzi, że najbardziej prawdopodobną przyczyną przez którą może wybuchnąć III wojna światowa jest… sztuczna inteligencja. W chwili obecnej wiele państw rywalizuje między sobą właśnie w jej rozwoju.

 

Putin posunął się nawet do stwierdzenia, że państwo, które będzie miało najlepiej rozwiniętą sztuczną inteligencję, będzie „rządziło światem”. Musk stwierdził natomiast, że szanse na międzynarodowy konflikt spowodowane działaniami Korei Północnej są raczej nikłe i według niego Pjongjang powinien być „nisko na liście potencjalnych zagrożeń dla istnienia cywilizacji”.

Tej opinii dał wyraz na Tweeterze: „Jeśli nie martwicie się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji, to powinniście. To znacznie większe zagrożenie niż Korea Północna”.

Kolonizacja Marsa

Twórca SpaceX zapytany o jego plany kolonizacji Marsa, był optymistą, a jedyne zagrożenie dla swych planów widział… w samych ludziach. Stwierdził, że niejednokrotnie w historii, z powodu wojen doszło do zahamowania postępu technicznego, a nawet jego cofnięcia.

Przykładem może być historia starożytnego Egiptu, czy Rzymu. Po każdym globalnym konflikcie padały deklaracje, że „nigdy więcej”, że odtąd ludzkość będzie żyć w pokoju, a po nich następuje wiele konfliktów lokalnych, w których giną ludzie. Czy ludzkości uda się opuścić Ziemię, zanim III wojna światowa zniszczy naszą planetę? Jeśli chodzi o rozwój technologiczny, Elon Musk jest optymistą, natomiast jeśli chodzi o rozwój społeczny, nie jest już aż tak dobrej myśli.

 

Musk a Tweeter

Ostatnio twórca Tesli zrezygnował z zakupu Tweetera i chce anulować wcześniej zawartą umowę. Jako powód podano nawet kilka łatwych do odrzucenia tez. Zdaniem prawników prawdziwy powód jest zupełnie inny: „Zwolnijmy na kilka dni… nie ma sensu kupować Twittera, jeśli zmierzamy do III wojny światowej” – to są słowa Elona Muska.

TB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię