Elon Musk rozwiązał zarząd dyrektorów Twittera. 8 listopada firma zostanie wycofana z giełdy nowojorskiej

Elon Musk tuż po sfinalizowaniu kupna Twittera, zwolnił dyrektora generalnego Paraga Agrawala i dyrektora finansowego Neda Segala oraz Vijayę Gadde, dyrektora ds. prawnych i polityki na Twitterze, oraz Seana Edgetta, generalnego radcę prawnego.

Po tych pierwszych zwolnieniach przyszedł czas na zarząd dyrektorów. Zgodnie z warunkami umowy kupna, Musk rozwiązał 9-osobowy zarząd platformy zostając jedynym dyrektorem całej firmy.

„Zgodnie z warunkami Umowy Połączenia, obowiązującej w dniu wejścia w życie Połączenia, następujące osoby, które były dyrektorami Twittera przed wejściem w życie Połączenia, nie są już dyrektorami Twittera: Bret Taylor, Parag Agrawal, Omid Kordestani, David Rosenblatt, Martha Lane Fox, Patrick Pichette, Egon Durban, Fei-Fei Li i Mimi Alemayehou.”

Jak podaje The Washington Post, kolejnym posunięciem będą masowe zwolnienia. Według gazety, Musk powiedział potencjalnym inwestorom, że w ramach umowy kupna Twittera pozbędzie się prawie 75 procent z 7500 pracowników firmy.

Musk również wprowadza zmiany dotyczące weryfikowanych kont na Twitterze. Nowa dyrektywa zmieni opcję Twitter Blue w droższą subskrypcję. W ramach planu zweryfikowani użytkownicy mają 90 dni na nową subskrypcję lub utratę niebieskiego znacznika wyboru. Twitter planuje pobierać 19,99 USD zamiast dotychczasowych 4,99 USD.

Po rozwiązaniu zarządu, Musk w swojej biografii na Twitterze określił siebie mianem „Chief Twit”, a swój tytuł zawodowy jako dyrektor generalny.

8 listopada, Twitter zostanie wycofany z giełdy nowojorskiej, a jego akcje nie będą już notowane na rynkach publicznych.

ZJ

Jak wyczyścić swoje dane z internetu

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię