Finlandia po raz szósty z rzędu najszczęśliwszym krajem na świecie

Finlandia po raz szósty z rzędu została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie przez World Happiness Report. Finowie sami wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje.

Raport, który jest publikowany przez ONZ, ocenia poziom szczęścia ludzi w 156 krajach na świecie, biorąc pod uwagę czynniki takie jak dochód na osobę, wsparcie społeczne, oczekiwaną długość życia, wolność wyboru, hojność i zaangażowanie społeczne. Finlandia zajęła pierwsze miejsce w rankingu, a podobnie jak w latach poprzednich, kraj ten zdobył bardzo wysokie oceny we wszystkich badanych obszarach.

Finowie są dumni z osiągnięcia swojego kraju i wyjaśniają, dlaczego uważają, że są szczęśliwi. Po pierwsze, Finlandia ma dobrze rozwinięty system opieki społecznej, który obejmuje opiekę zdrowotną, edukację, pomoc dla bezrobotnych i starszych ludzi oraz wiele innych obszarów. To daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że państwo będzie im pomagać w razie potrzeby.

Po drugie, Finowie cenią sobie bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także są bardzo zaangażowani w życie społeczne. Finlandia ma wiele organizacji charytatywnych i wolontariackich, a ludzie często angażują się w różne formy działalności społecznej.

Po trzecie, Finlandia ma bardzo dobre warunki do życia. Przyroda kraju jest piękna i dostępna, a mieszkańcy mają wiele możliwości do uprawiania sportów i innych form aktywności fizycznej. Kraj ten ma również dobrze rozwiniętą infrastrukturę, co ułatwia codzienne życie.

Finowie uważają, że kluczem do ich szczęścia jest równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, a także zdrowy styl życia i dbanie o siebie. W Finlandii panuje kultura, która zachęca ludzi do pracy, ale również do odpoczynku i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Odprawa przed lotem – poradnik dla podróżujących

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię