Floryda toruje drogę DeSantisowi na kandydowanie na prezydenta

Fot. Twitter @GovRonDeSantis

Ustawodawcy z Florydy uchwalili nową ustawę zezwalającą DeSantisowi na kandydowanie na prezydenta bez rezygnacji ze stanowiska gubernatora.

Od miesięcy media spekulują, że Ron DeSantis, gubernator Florydy, będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta USA. Nowa ustawa pozwala urzędnikom stanowym startować w wyborach prezydenckich bez rezygnacji z zajmowanego stanowiska na Florydzie. Wielu ekspertów uważa, że dzięki tej ustawie DeSantis będzie kandydować.

Ustawa została uchwalona zgodnie z liniami partyjnymi w Izbie Stanowej z ostatecznym głosowaniem 76 Republikanie i 34 głosami oddanymi przez Demokratów kilka dni po tym, jak została zatwierdzony w Senacie głosami 28-12, oddanymi również z liniami partyjnymi.  Teraz czeka na zatwierdzenie przez gubernatora.

Stanowi Demokraci skrytykowali nową ustawę jako ukłon w kierunku gubernatora. Angela Nixon,  demokratyczna kongresmanka w swoim oświadczeniu powiedziała, że DeSantis „musi zrezygnować, aby kandydować, jeśli chce kandydować na prezydenta, kropka. Ostatnim razem, gdy sprawdzałam co oznacza bycie gubernatorem to praca na pełny etat. Kandydowanie na prezydenta wymaga dużo pracy. Jeśli ktoś chce kandydować na prezydenta, pozwól mu. Ale nie pozwól gubernatorowi trzymać naszego stanu ani przetrzymywać mieszkańców Florydy jako zakładników z powodu ślepych i pijanych ambicji politycznych”.

 

DeSantisa obecna kadencja zakończy się w styczniu 2027 roku.

Oczekuje się, że gubernator ogłosi swoją kandydaturę na prezydenta po zakończeniu stanowej sesji legislacyjnej, która kończy się 5 maja.

Sprawdź kryterium dochodowe na Florydzie. Czy należysz do średniej klasy?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię