” Gambit królowej” – najchętniej oglądany serial Netflixa. Widzieliście?

Serial Netfilxa – „Gambit królowej”, w ciągu 28 dni od premiery obejrzało 62 miliony gospodarstw domowych. Oznacza to, że jest najchętniej oglądanym miniserialem w historii serwisu.

Trafił na listę Top 10 w 92 krajach i zajął pierwsze miejsce w 58 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Argentynie, Izraelu i RPA.

Miniserial Netflixa oparty jest na powieści Waltera Tevisa. Opowiada o tym jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów

Zdjęcia do serialu były kręcone w Cambridge (Kanada) i Berlinie (Niemcy). Aby zapewnić autentyczność serialu, konsultantem został sam Garry Kasparov, były mistrz świata w szachach. Powszechnie uważany za jednego z największych graczy.

„Gambit królowej” to pierwszy serial poświęcony szachom. Niewątpliwie serial stał się wyjątkowym za sprawą odtwórczyni głównej roli,  Anya Taylor-Joy, która ze względu na swoją niepokojącą i tajemniczą urodę, wydaje się być odległa, wiecznie zamyślona, jakby nie z tego świata.

AL

źródło: FilmWeb, CNN

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię