Illinois: Za przejazd autostradą nie zapłacisz już gotówką

Autostrada Illinois

Illinois Tollway likwiduje na zawsze gotówkowe pobieranie opłat za użytkowanie autostrad. Od teraz akceptowane będą tylko płatności bezgotówkowe.

Już od marca ubiegłego roku zawieszono tymczasowo pobieranie opłat gotówkowych z powodu epidemii koronawirusa. Płatności mogą być dokonywane za pośrednictwem  I-PASS i  E-Zpass transponderów lub online – przekazała w oświadczeniu agencja. Klienci, którzy nie mogą zapłacić przez internet, będą mogli wysłać czek  lub przekaz pieniężny.

Kierowcy mają 14-dniowy okres karencji, aby zapłacić za przejazd, dopóki nie zostaną obciążeni opłatą w wysokości 3 dolarów.

 

Aby pomóc kierowcom o niskich dochodach w dostosowaniu się do zmian, agencja od maja uruchomi specjalny program-  I-Pass Assist. Ci o najniższych dochodach nie będą oni musieli płacić kaucji za transpondery oraz otrzymają trzymają pierwszą wpłatę w wysokości $20.

Dyrektor wykonawczy Illinois Tollway José Alvarez wyraził nadzieję,  iż zmiany będą przejrzyste i zapewnią bezpieczeństwo kierowcom. „Solidaryzujemy się w walce z całym stanem, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Te zmiany spowodują, że zapewnimy społeczeństwu światowej klasy sieć transportową, która wspiera całą regionalną gospodarkę” – powiedział Alvarez.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię