J. Biden ogłasza start w wyborach 2024. Czy będzie „dogrywka” z Donaldem Trumpem?

Fot. Twitter @POTUS

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oficjalnie ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję. Swój start w wyborach prezydenckich 2024 roku uzasadnił potrzebą dokończenia walki o prawa Amerykanów i demokrację.

„Każde pokolenie ma taki moment, w którym musi stanąć w obronie demokracji” – napisał Joe Biden na Twitterze. „Stanąć w obronie swoich podstawowych wolności. Uważam, że to jest nasz moment. Dlatego ubiegam się o ponowny wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

Prezydent opublikował trzyminutowe nagranie wideo, w którym przekonuje, że walka o „duszę Ameryki” nadal trwa. Joe Biden przedstawił się w opozycji do ruchu MAGA, skupionego wokół hasła byłego prezydenta Donalda Trumpa „Make America Great Again” – Przywróćmy wielkość Ameryce.

„W całym kraju ekstremiści starają się odebrać nasze podstawowe prawa” – podkreślił prezydent Biden. „Chcą ograniczyć przywileje emerytalne, na które pracowaliście całe życie, obniżyć podatki dla najbogatszych, odebrać kobietom prawo decydowania o własnym zdrowiu, zakazywać książek, mówić ludziom, kogo mogą kochać i ograniczać prawo do głosowania” – mówi Joe Biden powtarzając kilkakrotnie przesłanie swojej kampanii „Dokończmy nasza pracę”.

Wybory prezydencie w USA odbędą się w listopadzie przyszłego roku. Niewykluczone, że dojdzie w nim do ponownego pojedynku Joe Bidena z Donaldem Trumpem. Joe Biden ma obecnie 80 lat, Donald Trump 76.

IAR

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię