J.Kaczyński o wyzwaniach stojących przed Polską

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wskazuje, że największym wyzwaniem w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy będzie inflacja. Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „Gazeta Polska”.

Jak podkreśla złożoność sytuacji polega na tym, że z jednej strony są podejmowane działania osłonowe, wobec tych, których wzrost cen najbardziej uderza, a z drugiej, te działania same przyczyniają się do wzrostu inflacji. Jego zdaniem w Polsce nie można ograniczać siły nabywczej obywateli. „Jesteśmy zatem w rozkroku” mówi prezes PiS „Gazecie Polskiej”. Jednocześnie zapewnia, że podatki podniesione nie zostaną, a świadczenia socjalne zostaną utrzymane.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie zwraca również uwagę na medialną batalię skierowaną przeciwko rządowi. „Jedna z telewizji, kilka gazet, parę portali prezentują nas jako partię popierającą Putina. My prowadzimy najbardziej skuteczną politykę uniezależniania się energetycznego od Rosji w Europie, wspieramy Ukrainę w walce z Rosją wszystkimi sposobami, w tym przekazując na wielką skalę broń i dostarczając wszystko co potrzebne” – podkreśla Jarosław Kaczyński.

Prezes partii rządzącej podkreślił również wagę udrożnienia dróg eksportu zboża z Ukrainy. Jego zdaniem jest to racja stanu nie tylko Polski, ale i całej Europy. „Moskwa chce wywołać chaos na naszym kontynencie i wprowadzić Europę w potęzny wielowymiarowy kryzys” – przekonuje prezes PiS.

Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, pytany w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” o start Pawła Kukiza w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonej Prawicy, odpowiada: „Na dziś mogę powiedzieć wprost, że są takie ustalenia”. „Jesteśmy po słowie”– dodaje.

 

Jarosław Kaczyński pytany, dlaczego to ustalenie jest aktualne dziś, mówi, że Paweł Kukiz „to nie jest tylko polityk, ale też artysta. Świat sztuki lubi czasami zaskakiwać”. „Choć na razie na współpracę nie narzekam”- zapewnia.
Prezes PiS przyznaje też, że porozumiano się w sprawie udziału Pawła Kukiza w Zjednoczonej Prawicy.
Całość wywiadu z Jarosławem Kaczyński będzie dostępna od środy w kioskach

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię