J. Sasin: będziemy współpracować zarówno z Koreą Południową jak i z USA

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że w przyszłości Polska będzie współpracować zarówno z Koreą Południową, jak i ze Stanami Zjednoczonymi. Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że obaj partnerzy zasługują na zaufanie.

 

„Dobrze jest mieć tak sprawdzonych i doświadczonych partnerów. Nasze partnerstwo strategiczne, które budujemy z Koreą Południową, nie oznacza, że chcemy osłabić relacje z USA. Stany Zjednoczone są naszym sojusznikiem w NATO, są gwarantem polskiego bezpieczeństwa” – dodał minister Jacek Sasin.

W Polsce mają powstać co najmniej dwie elektrownie atomowe. Jedna z nich, zlokalizowana w Pątnowie, ma powstać przy współpracy południowokoreańskiej firmy KHNP.

Polski rząd ogłosił też, że w ramach państwowego programu, elektrownię atomową w Polsce zbuduje amerykański koncern Westinghouse.
Przedstawiciele rządu mówią nieoficjalnie, że jest możliwe, iż pierwsze reaktory zarówno w „amerykańskiej” jak i „koreańskiej” elektrowni będą gotowe w 2033 roku.

IAR

Affordable Connectivity Program – oto kto się kwalifikuje na tani, szybki Internet

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię