Joe Biden dąży do obniżenia cen paliw

Amerykańska sekretarz energii Jennifer Granholm powiedziała, że prezydent Joe Biden rozważa użycie ustawy o produkcji obronnej w celu obniżenia cen paliw.

Cena benzyny w Stanach Zjednoczonych wynosi około 5 dolarów za galon.

W wywiadzie dla telewizji CNN Jennifer Granholm powiedziała, że w tej chwili występuje duża nierównowaga pomiędzy popytem na paliwo a jego podażą. „Mamy globalny problem z potencjałem rafinerii. Wiele z nich zamknięto w czasie pandemii COVID. W samych Stanach Zjednoczonych straciliśmy w ten sposób milion baryłek, co oczywiście zwiększa presję na wzrost cen” – tłumaczyła.

 

Sekretarz energii USA dodała, że prezydent Joe Biden gotów jest użyć wszelkich środków by zwiększyć podaż paliw, w tym ustawę o produkcji obronnej. Granholm podkreśliła, że wysokie ceny paliw są zjawiskiem globalnym i że przyczynia się do tego wojna na Ukrainie. „Musimy zastąpić baryłki ropy, które eksportowała Rosja a które nie są dostępne z powodu wojny” – powiedziała Jennifer Granholm.
Sekretarz energii poinformowała, że poza zwiększeniem produkcji paliw w USA prezydent Joe Biden rozważa zawieszenie podatków na paliwa oraz bezpośrednie wsparcie finansowe konsumentów.

IAR

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię